Krb v místnosti vytvoří příjemnou atmosféru

Přemýšlíte nad tím pořídit si do obývacího pokoje krb, který nejen zahřeje, ale zároveň i vykouzlí příjemnou atmosféru. Není nic krásnějšího než plápolající plamínky ohně, které místnost prozáří příjemným světlem i teplem.

Při výběru krbu nezapomínejte na…

Vybrat si ten správný krb není snadná záležitost. Předem si pečlivě rozmyslete, na co jej budete používat nejčastěji. Zda to bude pouze občasná romantika s plápolajícími plamínky, nebo bude krb sloužit pro vytápění místnosti, či dokonce celého domu.

Velkou roli hraje také design. Vzhled krbu musí vhodně zapadnout do místnosti, v níž bude umístěn.

Zapomínat nesmíte ani na prostor, v němž bude uložené dřevo. Někdo dává přednost proutěnému koši postavenému vedle krbu, další zase chce mít dřevo uskladněné ve vyčleněném prostoru, jež je součástí krbu.

Jaký krb si zvolit

Pro bydlení na chatě jsou ideální velké, otevřené krby, které se v minulosti používaly i na vaření. Jejich velký vzhled a styl náleží do rustikálního způsobu bydlení. Pro jeho výstavbu je potřeba nejen dostatek prostoru, ale také kvalitní větrání s dobrým komínem.

Krby s římsou vypadají efektivně zvláště v ložnicích. Římsu lze využít pro dekorace či lampičky sloužící k osvětlení místnosti.

Malý krb můžete doplnit, po stranách, poličkami, na něž umístíte dekorace. Poličky můžete také využít pro ukládání knih a v případě, že je krb v kuchyni, také drobných kousků nádobí.

Současná nabídka je poměrně široká. Volit tak můžete mezi krby jednoduchými, v moderním stylu, cihlovými, kamennými či si můžete pořídit krb s dřevěným obložením.

Cihlové krby byly oblíbené především v minulosti. Krby z přírodního kamene patří mezi nejkrásnější kousky. Krby s dřevěným obložením tvoří velmi zajímavý prvek celého interiéru a to především proto, že se používají velice zřídka.