Jak může typ matrace ovlivnit váš spánkový cyklus

O tom, že matrace mohou ovlivnit kvalitu spánku jste již jistě slyšeli. Mnoho lékařů apeluje na pacienty s bolavými zády, špatnou krční páteří či migrénami, aby investovali do kvalitní matrace. Aškoli se může zdát luxusní matrace zbytečnou investicí, je věřte, že je to investice do vašeho zdraví a spokojeného života.

Existuje několik způsobů, jak může vaše matrace ovlivnit váš spánkový cyklus, může to záviset na typu matrace, kterou máte, na jejím stáří a samozřejmě, jak kvalitní matrace je.

Stará matrace je rájem pro roztoče

Kdykoli spíte, vaše tělo se zbavuje mikroskopických kožních vláken, která mohou sloužit jako potrava roztočům. Čím déle stejnou matraci používáte, tím je náchylnější k roztočům a dalším alergenům.

Kromě přítomnosti těchto vetřelců mohou jejich rozkládající se těla a výkaly také vyvolat závažné alergické reakce, které vám každou noc znesnadní spát. Některé z nejčastějších alergických reakcí, které můžete zaznamenat kvůli roztočům, zahrnují rýmu, kýchání, sennou rýmu a potíže s dýcháním. I když matraci pravidelně čistíte, je vhodné pravidelně matrace obměňovat.

Matrace neposkytuje dostatečnou oporu

Důležitá je míra podpory, kterou vaše tělo dostává od vaší matrace. Ve skutečnosti matrace, která neposkytuje dostatečnou oporu páteři, nejenže zhorší kvalitu vašeho spánku – může se také stát důvodem, proč ztratíte přirozenou křivku páteře a pocítíte další zdravotní problémy.

Pokud si všimnete, že se obvykle probouzíte s pulzující bolestí zad, je to jasným znamením, že vám matrace neposkytuje oporu, kterou vaše tělo potřebuje.

Nákup nové matrace vás může bolesti zad a předejít dalším zdravotním potížím. Mrkněte na web matrace.purtex.cz, kde objevíte velkým výběr matrací v české kvalitě.

Příliš pevná matrace může způsobit bolesti kloubů

Různí lidé mají různé preference, pokud jde o tvrdost jejich matrací. Zatímco někteří by chtěli spát v něčem, co je příliš měkké, jiní hledají matraci, která je pevnější.

Vzhledem k tomu, že celou váhu svého těla přenesete na matraci, na které budete spát, je důležité vybrat něco, co není příliš tvrdé. Spánek ve velmi pevné matraci může způsobit nadměrný tlak v ramenou, kolenou, kyčlích a zádech, což má za následek chronické bolesti kloubů.

Pokud pociťujete bolesti kloubů v jakékoli části těla, bude pro vás těžké mít klidný spánek.