Jak vybrat spolehlivé židle, které vám budou sloužit mnoho let?

Je to už poměrně dlouho, co si říkáte, že potřebujete k jídelnímu stolu nové židle, za které se nebudete stydět ani před nejváženější návštěvou? Anebo vám odrostly děti, a tak víte, že si konečně s klidným vědomím můžete koupit židle, které jsou polstrované, a přitom nebudou hned špinavé? Možná si zařizujete své nové bydlení, jehož součástí budou i židle. Podle čeho ale vybrat, abyste byli plně spokojeni? 

Jak vybrat židle vám na míru? 

Než rozbalíte objednané židle a budete zkoušet jejich vlastnosti u společného stolování, zamyslete se, co všechno by měly právě židle pro vaši rodinu splňovat. Možná budete překvapeni, že některá vlastnost vás ani nenapadla. 

Židle, ať už jde o vnitřní nebo zahradní nábytek, bychom vždy měli vybírat s ohledem na to, kdo je bude používat. Malé děti, nemocní nebo vetší senioři budou neradi odsouvat a přisouvat ke stolu těžké dubové nebo bukové židle, které budou vyrobeny ze silných desek.  

Podle toho, kdo bude židle používat, volíme i jejich materiál, zejména na sedací ploše a opěrce. Celopotažené židle látkou, které jsou teď velmi moderní, mohou být pro rodinu s maličkými dětmi malou „katastrofou“. Budou hned špinavé od jídla, budete je často čistit, nevydrží s malými ratolestmi tak dlouho hezké, jako např. židle dřevěné.  

Židle vybírejte s ohledem na jejich barvu a styl, a to především tam, kde už je ostatní vybavení jídelny nebo kuchyně dáno. Jestliže nemůžete najít stejnou barvu židlí, volte buď co nejvíc podobnou, anebo kontrastní, např. bílou, pokud je stůl tmavý. 

Samozřejmostí je i dostatečná nosnost. Chcete, aby se daly vaše židle opravit? Pak volte masiv. Levné, snadno udržovatelné a někdy i stohovatelné jsou plastové židle. 

Na sg-nabytek.cz najdete jak jídelní židle, tak kancelářské židle a křesla, konferenční židle, křesla „ušák“ a další. Za nízké ceny koupíte zboží ve výborné kvalitě. Přesvědčte se sami. Navíc s nejvýhodnější dopravou a v případě objednávky nad 15 000 Kč s dopravou ZDARMA.