Vybíráte čerpadlo pro dům či zahradu? Toto berte v potaz

Nabídka různých modelů i druhů čerpadel je poměrně široká, než si tedy nějaké čerpadlo pořídíte, je potřeba si uvědomit několik důležitých faktů. Pokud totiž vyberete nevhodný typ čerpadla, bude jeho provoz neekonomický a dokonce se může stát, že dojde k jeho nevratnému poškození.

Na co se zaměřit?

Než si čerpadlo objednáte nebo si jej jdete koupit, je potřeba si uvědomit, jaký druh vody budete čerpat, odkud bude voda čerpána a v jakém množství a jak často bude čerpadlo v provozu.

  • Druh vody

Čerpadla se mohou používat nejen pro čerpání vody pitné, ale také na vodu užitkovou, dešťovou nebo splaškovou. Pro pitnou vodu můžete využít téměř jakýkoli druh čerpadla. Může to být čerpadlo odstředivé povrchové nebo ponorné čerpadlo. Pokud chcete čerpadlo pro vodu užitkovou, která je čistá (říční, rybniční či dešťová), je potřeba zamezit vniknutí mechanických nečistot do čerpadla. Tomu zabrání velmi jemná mřížka v sacím koši.

  • Místo čerpání

Pro výběr čerpadla je rozhodující i hloubka, z níž se voda čerpá. V nabídce naleznete čerpadla povrchová či ponorná. Ta se dají používat téměř kdekoli.

  • Četnost používání čerpadel

Pokud budete používat čerpadlo jen příležitostně, třeba na zahrádce, postačí čerpadlo plastikové. Jestliže bude čerpadlo v provozu často, vybírejte z modelů nerezových. Také popřemýšlejte nad velikostí nádoby, která se dá odvodit ze spotřeby vody.

  • Množství čerpané vody

Tento faktor ovlivňuje počet lidí, kteří budou na čerpadle závislí a spektrum využití. V případě, že je čerpadlo určeno pro běžný provoz domácnosti, musíme pamatovat na myčku, pračku a pokud vlastníme zahradu či bazén, i tyto skutečnosti jsou velmi důležité.

Kdo nám poradí?

Pokud si s výběrem vhodného čerpadla nejste jisti, nebo hledáte větší nabídku, obraťte se na společnost VODA JANEK. Nejen, že na e-shopu naleznete širokou nabídku různých druhů čerpadel, ale odpovědní pracovníci vám doporučí takový druh čerpadla, který bude vyhovovat vašim potřebám.