Všestranný pomocník jménem fotopast

Fotopast je věc, kterou by vás nejspíše nenapadlo koupit jako dárek, ale přesto se jako dar skvěle hodí. Mohou totiž sloužit hned k několika účelům, které ocení v podstatě každý.

Jak fotopast funguje?

Fotopast je zařízení, které se skládá hned z několika částí. Tou nejdůležitější je snímací zařízení, tedy fotoaparát, který je schopný pořizovat fotografie a videozáběry v momentě, kdy je před objektivem zaznamenán pohyb. Pořízený materiál následně ukládá na přiložené paměťové zařízení, popřípadě jej odesílá na určený e-mail.

Pro špiona

Fotopast je skvělým dárkem pro všechny, kteří se již od mala touží stát špionem. Díky fotopasti mohou monitorovat veškerý pohyb, který se odehrává před objektivem v momentě, kdy umístí kameru například na zahradu, nebo někde v lese. Fotopasti jsou totiž často provedeny v kamufláži, takže je velmi těžké je zpozorovat a nehrozí, že by je někdo odcizil.

Pro hlídače

Těchto skvělých vlastností pak může využít každý, kdo má zájem na co nejlepším zabezpečení svého majetku. Díky pohybovému senzoru, ale také nočnímu přisvětlení, které není okem spozorovatelné, lze fotopasti instalovat tam, kde máte strach nebo podezření, že by mohli přijít zloději. Fotopast pořídí jejich záznam, který následně můžete předložit na policii, popřípadě jím doložit škodu pojišťovně.

Pro milovníka přírody

Vůbec nejčastěji fotopasti využívají ochránci přírody či myslivci, kteří jejích pomocí monitorují výskyt zvěře ve svém revíru. Jak jistě víte, aktivita zvěře je nejčastější v nočních hodinách. Fotopast tak funguje jako hlídač, který zaznamenává veškerou zvěř, která se projde před jeho objektivem. Proto se umísťuje nejčastěji ke krmelcům a ke stezkám, které zvěř hojně využívá.

Pokud tedy nebudete příště vědět, jaký dárek někomu dopřát, popřemýšlejte nad fotopastí.