Věnujte na podzim svůj čas zařízení konečně stylového obývacího pokoje. V zimě si jej dosyta užijete

Kdy jindy si nejvíce užíváme pobyt v obývacím pokoji, než v zimě. Sychravé počasí nás zažene do našich domovů a my přemýšlíme, jak si tuto dobu zpříjemnit. Se zbytkem rodiny se většinou sejdeme v obývacím pokoji, který by měl působit příjemně a obsahovat jak relaxační, tak společenské zóny. Právě období nevlídného venkovního počasí přímo nabádá k tomu, si tuto část bytu zpříjemnit a přizpůsobit vlastním představám.

Berte ohled na dispozice pokoje

Ať již chcete vytvořit dokonalý prostor pro zádumčivou meditaci anebo naopak přivést do vašeho obývacího pokoje více světla a energie, vždy musíte respektovat jeho základní dispozici. Tedy velikost prostoru, který máte k dispozici a jeho světlost. V případě zařizování obývacího pokoje novým nábytkem myslete na to, že méně je někdy více. Zapomeňte na tradiční obý vací stěny od podlahy až ke stropu, které zaujímaly velkou část pokoje. Moderní interiér si žádá vzdušnost a minimalistické řešení. Úložné prostory umístěte raději do předsíní, šaten anebo ložnic a v obývacím pokoji nechte prostor pro váš život. Co se týče barev i tady platí, že světlejší odstíny prostor opticky zvětší, naopak ty tmavé jej zmenší. Na druhou stranu vhodná kombinace světlých a tmavých odstínů může v obývacím pokoji vytvořit zajímavý kontrast, který vás bude nabíjet energií.

Má smysl propojení obývacího pokoje s kuchyní?

Toto v minulosti velmi oblíbené řešení dnes již většina majitelů bytů opouští. Důvodem je především potřeba odděleného prostoru pro vaření, relaxaci i práci. Pokud není zbytí a byt je již koncipován tak, že nejvýznamnější obytné prostory jsou propojeny, zbývá možnost alespoň jejich pohledového oddělení například stěnou s květinami, paravánem anebo šikovně umístěnou knihovnou. Zároveň je ale potřeba myslet na to, že charakter oddělujících prvků, ale i celkový styl místnosti by k sobě měly ladit. Jednotlivé zóny lze také šikovně oddělit například rozdílným typem podlahy. Do obývacího pokoje položte koberec, kuchyň vybavte praktickým vinylem a pracovní kout třeba plovoucí podlahou anebo dlažbou.

Sezení spíše úsporné

Zabírá většinu prostoru ve vašem obývacím pokoji mohutná sedací souprava? Tento styl už je dávno passé. Vyměňte ji za menší praktickou sedačku doplněnou o několik křesel nejlépe v odlišném designu.