Tipy,jak na správný výběr podlahy

Pustili jste se do rekonstrukce, jejíž součástí je také výměna podlahové krytiny? Toužíte svůj domov provzdušnit a chcete zbavit těžkých koberců, ve kterých se držel prach? Na trhu existuje několik variant podlahových krytin a někdy se může zdát složité vybrat tu správnou. Podlaha je dominantou celého interiéru. U výběru podlahy však dbejte nejen na její estetickou stránku, ale především na její praktičnost a funkčnost.

S vinylem nikdy nic nezkazíte

Vinylové podlahy si získávají stále větší oblibu zejména pro svou praktičnost. Vinylové podlahy skvěle vypadají, ale také jsou antistatické a antibakteriální, což oceňují především rodiče malých dětí, proto jsou ideální do dětských a obývacích pokojů. Kromě toho odolávají mechanické poškození a opotřebení, při vylití tekutiny se nemusíte obávat zničení či nafouknutí podlahy, jako je tomu u jiných variant. Údržba o vinylové podlahy je snadná. Můžete si o nich zjistit více.

Nestárnoucí dřevo

Dřevo je nejvíce oblíbeným materiálem v interiéru a při výběru podlahy to platí dvojnásobně, kromě toho se dá dřevo snadno kombinovat s jinými materiály – sklem, kovem, plasty či kamenem. Dřevo má jednu unikátní vlastnost, kterou budete u jiných materiálů jen těžko hledat. Jedině dřevo dokáže vašemu domovu vdechnout příjemné teplo a útulnost.

Dřevěná podlaha, včetně parket, se vyrábí v různých odstínech. Klikněte zde a sami se přesvědčíte, že dřevěné podlahy již dávno nejsou jen o „obyčejných prknech“, ale kromě odstínu si sami zvolíte tloušťku podlahy.

S laminátem ušetříte

Laminátové podlahy, které z velké části imitují dřevěné podlahy, si získávají velkou oblibu především pro svou nízkou cenu. Přečtěte si více o laminátových podlahách a zjistíte, že od svého vzniku prošly velkými změnami kupředu a jejich životnost a odolnost proti opotřebení je mnohem větší, než tomu bylo kdysi.