Také moderní interiér se neobejde bez pokojových rostlin. Společně s květináči dotváří atmosféru

Pokojové rostliny jsou součástí našich příbytků od nepaměti. Jejich důležitost je v současné době stále větší. Bez nich by totiž naše bydlení působilo jako holobyt bez kousky života. V každém interiéru sehrávají několik funkcí. Přímo prospívají našemu zdraví, protože fungují jako přírodní čističky vzduchu. Vytvářejí nám lepší životní prostředí. Působí na naše emoce, neboť díky nim se cítíme v daném prostředí o to příjemněji.

Momentální styl moderních budov, bytů a rodinných domů často působí dosti chladně. V hojné míře jsou zařizovací prvky z betonových, keramických, kovových či skleněných materiálů, jež zanechávají studený dojem. Když k tomu přidáme barvy, jako jsou bílá, černá, šedá a antracitová, trendové odstíny této doby, pak bydlení vyznívá opravdu sterilně až nevlídně. Právě pokojové rostliny mohou takovým interiérům dodat patřičnou dávku tepla a útulnosti. Když se k tomu přidají vhodné dekorace, pak teprve poté se domov stává domovem.

Proč se pokojovými rostlinami obklopit?

Jak už jsme naznačili, rostliny dodají bydlení skutečnou krásu, život a útulnost. Nicméně funkce zeleně v interiérech není jen estetická, ale také mikroklimatická a zdravotní. V rámci mikroklimatické úlohy zvyšují vlhkost vzduchu a ovlivňují jeho složení (čistí a dezinfikují místnost), také teplotu a snižují prašnost. Ze zdravotního hlediska působí na naši psychickou, ale i fyzickou stránku, snižují hlučnost a únavu očí. Květiny pozitivně ovlivňují celkový duševní stav člověka. V místnosti s květinami se cítíme lépe, potěší oko a povzbudí nás.

Pokojové květiny v moderním interiéru

Květiny jsou vhodné pro jakýkoli styl interiéru, tedy i pro ten supermoderní a nadčasový. Ve všech případech vypadají krásné, módní a moderní. Pořídit lze spoustu druhů, i těch nejméně náročných, takže se jich rozhodně nemusíte vzdávat. Když na ně navíc použijete stylové plastové květináče, pak získáte opravdu kouzelné a vděčné dekorace. Jak na to?

Trendové odstíny květináčů

Nejoblíbenější barvou, která se nyní v interiérech využívá, je bílá. V minulosti byla upozaděná a v současné době je TOP odstínem. To má svůj důvod. Sále z ní určitá čistota a hodí se absolutně ke každé jiné barvě a je ideální pro všechny rostliny. Trendovou kombinací je bílo-černá, bílo-šedá nebo ve spojení s antracitovou. Když pokojovou rostlinu vložíte do nádob v těchto tónech, docílíte moderního dojmu.

Momentální trendy se nepouštějí do nějakých křiklavých a výrazných kombinací. Módní jsou zkrátka neutrální a jemné odstíny. Pokud místo bílé či šedé chcete sáhnout po jiných barvách, pak nemůžete udělat chybu výběrem pastelových tónů béžové, růžové či modré.

 

Zaplňte prázdné prostory

Místy, kde bude rostlina prospívat, nemusí být jen okenní parapety či podlaha. Využít se dají i jiné prostory, které by jinak zůstaly holé. K dozdobení rohů a stropů jsou naprosto úžasné závěsné květináče. Přístup k nim bude sice částečně horší, ale váš interiér to neskutečným způsobem změní. Samozřejmě k lepšímu. Za ty pozitivní emoce, které budete pociťovat, stojí za to tyto květináče do vašeho interiéru zakomponovat.

Místo vázy položte na stůj pokojovou rostlinu. Zvolte moderní květináč a rázem máte dekoraci, která se stane středobodem místnosti. Budete ji mít stále na očích a potěší při každém pohledu. Volte spíše menší rostlinu a menší nádobu, aby vám nepřekážela při výhledu. Optimální je vybrat kvetoucí druhy, které můžete podle nálady a aktuální sezóny měnit. Krásnější doplněk na stůl nenajdete.

Kreativní záležitost po celý rok

Pokojové rostliny jsou celoroční záležitostí. Lze je neustále obměňovat, v závislosti na tom, jaký je aktuální čas. Pro každé období jsou typické určité druhy. Pro zimu například vánoční hvězdy, po jaro primulky, pro léto levandule, podzim si můžete zpříjemnit chryzantémami. Díky pravidelné obměně bude vždy vaše bydlení jiné a neokouká se vám. Navíc si nákupem nové květiny zajisté uděláte radost.

Díky dalším doplňkům umožňují květiny upustit uzdu fantazii a můžete je využít k dekorování. Dnes už se stávají běžnou součástí výzdoby, především pak poslouží jako nádherné vánoční dekorace, které stačí jen doplnit o nějaké ty drobné tematické prvky, jako jsou zápichy, dekorace na drátcích, stuhy, vánoční osvětlení a další drobné ozdoby.

Přesvědčili jsme vás, že mít doma dostatek pokojových rostlin, má rozhodně smysl? Už teď utíkáte pro nějaký ten nový druh? Pak nezapomeňte pořídit i krásný obal, díky kterému umocníte celkový dojem, neboť nechá vyniknout kráse dané květiny. Nejširší nabídku květináčů najdete na stránkách www.harasim.info, takže pakliže to chcete mít doma útulné a stylové, nechejte si záležet i na výběru vhodných nádob.