Stěhujeme se

Tento proces zažil asi každý z nás. Není to žádná legrace, ale na druhou stranu může jít o skvělý nový začátek. Je třeba si ale uvědomit, že takové stěhování není jen tak a musíme si vše dobře zorganizovat. Jako první bod je třeba popřemýšlet,zda si poradíme sami, nebo si objednáme stěhováky.

Důležitá je organizace

Stěhování z jednoho bytu do druhého může někdy znamenat i celý víkend. Musíme si vše dobře naplánovat, abychom se z toho nakonec opravdu nezbláznili. Je třeba si objednat stěhovací firmu,pokud o tom uvažujeme a to i několik týdnů dopředu. Vyhneme se tak nepříjemnému zjištění, že na nás firma pár dní před stěhováním prostě nebude mít čas pro jinou zakázku, kterou si dotyčný objednal již dávno před námi.

Co nám nabízí stěhovací společnost

Tady se nabízí několik otázek, které je třeba zodpovědět. Vyplatí se nám stěhovací firma? Určitě ano. Vše zařídí za nás a my tak máme dost času na ostatní záležitosti nebo se můžeme věnovat rodině. Vše budeme mít pod střechou a bez námahy, dokonce je v nabídkách služeb takových firem i balení a pronájem plastových boxů nebo bedýnek, do kterých se vše lépe uloží. Firma také disponují spolehlivými vozy určitých rozměrů, takže se ani nemusíme bát toho, že nás nějaká velká skříň překvapí svým objemem a můžeme ji tak v klidu do dodávky naložit.

Balíme a značkujeme

V obou případech je ale společné jedno, balit musíme tak či tak. začít můžeme již několik týdnů před plánovaným stěhováním a můžeme tak ušetřit trochu času, který je vyhrazen právě této činnosti v závěru akce. Je třeba si dopředu sehnat krabice, boxy, balící materiál i ochranné folie, ale také fixy na popis. Je velmi nepříjemné, když zjistíme, že v novém domě, že nevíme kde máme osobní věci nebo důležité dokumenty. Bohatě postačí, když krabice bude označena jednoduchým názvem, třeba kosmetika, knihy, hračky,…Vyhneme se tak zbytečnému přehrabování krabic a hledání, kam jsme co vlastně dali.

Stěhování = generální úklid

Během celé akce také zjistíme, že máme ve sklepě nebo na dně skříně věci, na které jsme již dávno zapomněli, sedá na ně prach a staly se tak nepotřebnými. Při stěhování je ale určitě nebudeme opět brát s sebou do nového působiště a můžeme si tak udělat vlastně generální úklid. Mnohdy se až divíme, kolik toho nepotřebného se v domě vlastně našlo. Při balení tedy postupujeme s rozvahou a vyhazujeme rovnou i to, co už nebudeme potřebovat.

A co děti?

Jistě máme také malé děti a když přijde právě taková akce, jako je stěhování, měli bychom mít vše nejen připravené, ale i naše ratolesti by bylo velmi dobré svěřit babičce. Při stěhování by nám jen překážely, vytvářeli nepořádek nebo bychom na ně zkrátka neměli tolik času, jako v normální situaci. Stres a nervozita by na sebe dlouho nedaly čekat.

Pojištění

Firmy jsou také pojištěny proti krádeži nebo poškození cizí věci při přepravě nákladu. Měli bychom se ale také zmínit o tom, že pokud máme doma cenné sbírky nebo starožitný nábytek, měli by to pracovníci stěhovací firmy určitě vědět.