Převod objektů do elektronické podoby, či podrobné dokumentace? Dnes již žádný problém!

S digitalizací širokého spektra věcí se potkáváme už opravdu dlouhou dobu. V posledních letech se ale stále více dostává do popředí digitalizace budov a developerských projektů. Zatím co výkresy a modeláž pro odborné účely pro nás nejsou novinkou, tak důvěrné 3D animace budoucích projektů pro veřejnost jsou vítaným zpestřením.

A to dokonce nejen v případě budov, které teprve vznikají. Mnohdy je potřeba podobné věci aplikovat na již existující budovy, díky čemuž můžeme vidět stavební a designové úpravy již před prvním úderem kladiva.

Vizualizace již existujících budov není raritou

Představte si, že jakémukoliv klientovi od jedince po organizaci nabízíte možnosti přestavby, opravy či rozšíření stávající budovy. Můžete nabídnout dokonalé popisy, možná i můžete najmout umělce, který vše vyobrazí, jako tomu bývalo dřív. Jenže to nemusí být vždy dostačující a vy se můžete poměrně jednoduše dostat do pozice, kdy nedokážete prezentovat svoje návrhy. S tím vám ale může pomoci laserové 3D skenování budov. Díky němu můžete dokonale vyobrazit jak venkovní, tak i vnitřní prostory podle současných parametrů.

V rukou zkušeného grafika se může stát taková věc opravdu silným nástrojem ke kvalitní a poutavé prezentaci vašich cílů a představ. Přeci jen lze využít také stavební pasterizace budov, která dokáže ve vysokém rozlišení nafotit interiér i exteriér budovy. Ve spojení s trojrozměrným modelem a dokonalou fotodokumentací tak dokážete přetvořit každý prostor pro co nejlepší představu.

Jaké užití taková digitalizace může mít?

Pokud bychom se chtěli dopátrat po využití digitalizace objektu budov, tak se nejspíše vždycky budeme pohybovat v poměrně úzkém spektru služeb. Jednou ze zásadních věcí pochopitelně budou stavební práce a úpravy, především v případě, kdy jde o estetické úpravy či musíte dokonale vyobrazit, co se bude dělat. Neméně užitečnou funkcí ale bude taková digitalizace i pro menší úpravy, jako je tvorba nábytku a kuchyní na míru, kde standardně firmy dodávají právě kvalitní vizualizaci budoucího výrobku, pro snadnější představu.