Offshore společnost aneb založte si firmu v daňovém ráji

Zajímá vás, jak je možné si založit tzv. offshore společnost a co to vůbec offshore společnost je? Vše podstatné se dozvíte právě v tomto článku.

Offshore společnost

Pokud je řeč o offshore společnosti, jedná se o společnosti mimořádně zvýhodněné, které nemají daňové ani další povinnosti, soukromí jejich vlastníků je navíc chráněno neveřejnými rejstříky. Takové společnosti jsou většinou založeny v tzv. daňových rájích. Jedná se o státy, které v rámci svých zákonů umožňují založení offshore společností. Tímto způsobem tyto země získávají zahraniční kapitál. Jelikož se o offshore společnost příliš nemluví, může offshore podnikání působit jaksi tajemně. Tato deziluze však vzniká jen díky nedostatku kvalitních informací.

Třetí země

Offshore podnikání je založeno na využívání třetích zemí tak, že veškeré podnikatelské aktivity probíhají na území daného státu. Díky tomu získává mezinárodní kapitál na své území, přičemž investorům na oplátku nabízí určité výhody, například minimální daňovou povinnosti, ochranu majetku či anonymitu vlastnictví.

Typy společnosti

Pro offshore podnikání se většinou využívají IBC společnosti, které jsou založeny na základě speciálních zákonů. Tyto společnosti se jednoduše řídí jinými zákony než firmy místní.

Kde se společnosti zakládají

Offshore společnost lze založit ve Spojených arabských emirátech, Seychelské republice, Belize, Velké Británii apod. Právě tyto země poskytují offshore společnostem skvělé podmínky. Jedná se právě o daňovou optimalizaci, neplatíte tedy zbytečně více daní, než nutně musíte. Dále poskytují anonymitu vlastnictví, ochranu majetku a mezinárodní image. Právě zvučný název zahraniční společnosti vám získá mnoho nových klientů a zákazníků. Mezinárodní image je v dnešní době globálního podnikání nesmírně důležitá a byla by škoda tuto možnost podcenit.