Naučte se šetřit peníze chytře

Tipli je firma, která spravuje největší slevový portál v Česku. Její fungování je založeno na principu cashbacku, což znamená, že Tipli lidem vrací část peněz z jejich nákupů na internetu. Chcete-li tedy ušetřit, stačí kliknout na „Tipli“, následně zvolit buď svůj oblíbený obchod, nebo si vybrat požadované zboží v jednotlivých kategoriích. U jednotlivých obchodů uvidíte aktuální slevu a dobu její platnosti. Tato forma nakupování je výhodná pro obě strany, neboť vybrané obchody vyplácejí Tipli za každý uskutečněný nákup určitou částku, o kterou se pak dělí se zákazníkem. Více informací se o této možnosti, jak při nákupech ušetřit, dozvíte na webových stránkách VímVíc.

Několik tipů jak ušetřit peníze

Způsobů, jak ušetřit peníze z výplaty, je celá řada. Pokud nevíte jak na to, můžete se inspirovat některými z následujícíh tipů:

1. Každý měsíc si dávejte z výplaty třeba 10% bokem, a to nejlépe na spořící účet.

  1. Drobné, které vám zbydou po nákupu, házejte po příchodu domů do kasičky či prasátka. Zpočátku se to může zdát jako zbytečné, ovšem třeba po půl roce budete překvapeni, kolik jste nastřádali.
  2. Veškeré výdaje si zapisujte, abyste na konci měsíce viděli, za co jste peníze utratili. Při zpětném pohledu pak můžete vyhodnotit, které výdaje byly nezbytné, a které můžete příště omezit či úplně vymazat.
  3. Složenky plaťte včas. K připomenutí může pomoci stolní nebo virtuální kalendář v mobilu. Zapište si termíny, kdy je potřeba zaplatit jednotlivé účty.
  4. Zamyslete se nad stravováním. Do restaurace se svým protějškem můžete zajít třeba na romantickou večeři. Ovšem pro každodenní stravování se vyplatí připravit si jídlo doma. Jednak nebudete platit nic navíc, a jednak budete vědět, co jíte.
  5. Choďte co nejvíce pěšky nebo jezděte na kole. Nemáte-li to do zaměstnání příliš daleko, může se spotřeba benzínu při dojíždění autem zdát zanedbatelná. V součtu se však může jednat o vysokou částku. Navíc se vyhnete stresu ze silničního provozu a také uděláte něco pro své zdraví, a ještě k tomu zadarmo.
  6. Nakupujete-li často prostřednictvím online obchodů, využívejte služby Cashback. Tímto způsobem nákupu získáte část zaplacené částky zpět. Jednou z firem poskytujících tuto službu je právě webový portál Tipli.cz, který vám může získat zpět až 33% z ceny vašeho nákupu.

Na další tipy, jak ušetřit peníze, přijdete určitě sami. Začněte v domácnosti zhasínáním světel tam, kde z rovna nikdo není, nepřetápějte místnosti, šetřete vodou a zbavte se dalších zlozvyků.