Liberec je zajímavé město severních Čech

Liberec patří mezi statutární města a pokud byste jej chtěli navštívit, musíte zamířit na sever Čech, mezi Ještědsko- kozákovský hřbet a Jizerské hory, kde se město rozkládá. Město je spojováno s vrcholem Ještěd, který je nejvyšším bodem katastru. Nachází se zde televizní vysílač a v jeho dolní části můžete navštívit restauraci nebo se ubytovat v hotelu. Je to cíl oblíbený turisty i sportovci, neboť na něj vedou lanovky a na svazích je také lyžařské středisko. Celý ještědský masiv náleží do Přírodního parku Ještěd.

Co navštívit v Liberci

Pokud zavítáte do Liberce jako návštěvníci, rozhodně si nenechte ujít zoologickou a botanickou zahradu, jejichž sídla ve městě naleznete. Zajímavou expozici také nabízí Technické muzeum a návštěvníky velmi oblíbené je i science centrum IQLANDIA. Nachází se zde celá řada zajímavých expozic s velkým množstvím interaktivních exponátů, které jsou z různých odvětví lidské činnosti. Naleznete zde exponáty týkající se astronomie, geologie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu, matematiky a techniky. Součástí je i Centrum s Planetáriem a IQPARK, který je určený pro menší děti.

Nabídka práce

Pokud přemýšlíte nad tím, že se do tohoto nádherného města na severu Čech přestěhujete, lákavá je nabídka práce Liberec. Mezi tradiční průmyslová odvětví tohoto města patří průmysl textilní a historicky pak především soukenictví a plátenictví, které se zde objevuje již velmi dlouho dobu. Dalším důležitým odvětvím je strojírenství, které se soustřeďuje na průmysl automobilový, který se ve městě začal rozvíjet na počátku 20. století. V současné době hraje velkou roli především průmysl stavební.

Širokou nabídku volných pracovních pozic v tomto regionu naleznete na portálu hitprace.cz. Portál se však nezaměřuje pouze na tuto oblast, ale nabízí volná pracovní místa na celém našem území. Velmi zajímavá je také nabídka práce Olomouc.