Letní dovolená – kam vyrazit za sluncem a mořem?

Brzy propukne ta pravá prázdninová a dovolenková sezóna. Kempy, hotely, penziony a dovolenkové destinace v těchto dnech finišují s přípravami na nadcházející léto. I v letošním roce pojede na dovolenou spousta lidí a jedinců, takže je třeba se na ně všechny připravit a dopřát jim přesně to, za co si zaplatí. Ač se někde finišuje, vy stále nemáte to pravé místo, kde strávíte dovolenou? Možná už víte, kam to bude – dovolená u moře, u kterého si po celoroční dřině odpočinete a načerpáte síly na ten další rok. Jenže, jaká země?

Chorvatsko je dostupné pro všechny

Pokud vyloženě netoužíte po exotice, která je stejně většinou přes prázdniny pasé, protože jsou v ní příliš vysoké teploty, pak volíte z těch klasických dovolenkových. Přemýšleli jste třeba nad Chorvatskem? Do něj jezdí stále velká spousta turistů, těší se proto velké oblibě. U českých turistů vede zejména v tom, že se do něj dá cestovat autem nebo autobusem, takže o levné a přesto pohodlné cestování bude postaráno.

Autem do Chorvatska jezdí ročně spousta lidí a to nejen vlivem toho, že chtějí ušetřit, ale i skrz toho, že jde o poměrně pohodlné cestování. Jedou-li dva řidiči, pak se jednoduše prostřídáte, nikdo nebude unavený. Pokud potřebujete, zastavíte si na benzínce, dáte si kávu, protáhnete tělo nebo odskočíte na toaletu. V autě je také dostatek pohodlí.

Ač spousta lidí hořekuje, že se v Chorvatsku neustále zdražuje, stále jej můžete zařadit do kategorie dovolená levně. Díky rozličnosti ubytování můžete vybírat finančně dostupné kempy, penziony, hotely nebo třeba apartmány v soukromí, které se těší velké oblibě díky pohodlí a komfortu. Máte tedy možnost prožít dovolenou v zahraničí, u moře a přesto za ní nedat několik desítek tisíc korun. Užijte si dovolenou podle svých vlastních možností.