Kdo dobře jí, ten hubne

Jídlo a hubnutí na první pohled vůbec nejde dohromady, ovšem právě jídelníček je u hubnutí přebytečných kilogramů naprosto klíčovým prvkem. Ne nadarmo se říká, že strava tvoří až 70% veškerých úspěchů.

Jak na to?

Abychom své tělo probudili a nakázali mu, aby začalo spalovat veškeré nadbytečné tukové zásoby, které na sobě nosí, pak je nutné jej naučit, že tyto zásoby není potřeba nosit. Je tedy nutné vytvořit si zdravý jídelníček, který bude našemu tělu poskytovat celý den dostatečné množství energie a dodá mu veškeré potřebné látky.

Tyto jednotlivé porce jídla je pak potřeba rozvrhnout do celého dne tak, aby tělo postupně dostávalo vše, co potřebuje v menších, za to však častějších dávkách. Díky tomu si samo řekne, že tukové zásoby již nejsou potřeba a začne je spalovat s obrovskou chutí a vervou. Nastartuje se totiž váš metabolismus a vaše tělo pojede jak mašina.

Jaká jídla vařit?

Fantazii se meze nekladou a zdravé recepty dnes najdete na internetu i v kdejaké kuchařce. Je však potřeby myslet na to, jaké suroviny budete používat a jak je budete připravovat. Naprostým základem jsou složité sacharidy, jejichž skvělým zdrojem jsou brambory či rýže, dále bílkoviny, které najdete obsažené v mase, mléčných produktech a také luštěninách. V neposlední řadě je pak zapotřebí také konzumovat značné množství zeleniny, která je skvělým zdrojem vlákniny.

U všech potravin, které konzumujete je zapotřebí znát výživovou hodnotu, kterou vám poskytují kalorické tabulky a na základě ní pak určovat množství jednotlivých surovin pro daný pokrm a porci. Tak máte jistotu, že vše tělo dostane od všeho trochu v naprosto vyváženém množství. Do toho přidejte sportovní aktivity jako je posilování, crossFit či běh a uvidíte, že vaše BMI kalkulačka začne brzy hlásit pozitivní změny.