Jak vylepšit pergolu? Pokojem nebo zahradní kuchyní

Pergola na terasu může doslova zářit. Stačí, abyste do ní umístili adekvátní nábytek a hojně ji využívali. Co ale na takovou pergolu vlastně dát?

Pergola na terasu se dá využít i jinými způsoby, než se na první pohled může zdát. Kromě klasického posezení můžete z terasy vytvořit náhradní útočiště, případně dát vzniknout zcela nové venkovní kuchyni.

Vybavte si nový pokoj

Pergoly na terasu se jako venkovní pokoj doslova hodí. Poskytují totiž potřebný komfort, který by takový venkovní pokoj měl mít. A to především dostatečně kvalitní podlahu a zastřešení. Zbytek se dá oželet, bez střechy nad hlavou a pevné země toho ale moc nevymyslíte. Pergoly na terasu jsou naštěstí v tomto velice přívětivé. Můžete se tedy ihned pustit do práce.

Jak tedy vybavit venkovní pokoj? Budete potřebovat alespoň základní nábytek. Nezapomeňte na stůl a židle. V případě potřeby můžete dát na terasu i pohovku. Doporučujeme ale pořídit buďto nějakou starší, nebo nepromokavou pohovku vhodnou do exteriéru. I přes dobře utěsněnou střechu se totiž dovnitř může dostat vlhkost, což by se vašemu nábytku (a pohovce především) rozhodně nelíbilo.

Jak na kuchyni?

Skvělou alternativou k venkovnímu pokoji je venkovní kuchyňka. Ta nemusí být plně vybavená jako ta domácí, rozhodně ale nezapomeňte alespoň na základní věci, bez kterých se neobejdete. Hodit se bude opět výše zmiňovaný stůl a židle, případně také kuchyňská linka. Nemusí to být hned plnohodnotný sporák, bohatě postačí výkonný gril. Protože je ale pergola na terase propojená více s vnějším světem než s interiérem, doporučujeme vám pořídit spíše zahradní gril. Ten vám totiž umožní připravit velice chutné pokrmy na zcela jiný způsob, než jste zvyklí u klasické trouby. Ohromíte své návštěvy nebo potěšíte nevšední pochoutkou své nejbližší.