Jak správně utěsnit komín? Někdy je to obtížné

Komíny musí splňovat celou řadu přísných nařízení. Proto je potřeba, aby byl také dobře utěsněný? Jak na to? To vám ukážeme v tomto článku.

Komínový prostup musí být dobře utěsněný, aby mohl efektivně fungovat. Jak ale dostatečně dobré izolace dosáhnout? Není to jednoduché, ale řešení rozhodně existuje. A my vám ho ukážeme v následujících řádcích.

Utěsnění první vrstvy

Napojení parozábrany na komín může výrazně pomoct, aby byl ale váš komín dobře utěsněný, je pro to potřeba udělat mnohem víc. Komíny totiž musí splňovat nejen přísné technicky normy, ale i ty hygienické. To znamená, že musí trvale zajišťovat bezpečný a spolehlivý provoz. Při těsnění byste se tak měli zaměřit na jednotlivé vrstvy komínu.

Nejprve se věnujte prostupu komínu střešní konstrukcí. Nejen u šikmé střechy může vzniknout problém s těsněním, který je poté potřeba vyřešit jiným způsobem. Například utěsněním s pomocí sádrokartonové konstrukce, parotěsnou fólií nebo minerální izolací. Možností je zkrátka mnoho. Záleží ale hlavně na podmínkách, ve kterých se váš dům nachází. Podle toho následně vybírejte to nejlepší možné řešení.

Ideální těsnění

Utěsnit komín je nejjednodušší s pomocí pláště komínových tvárnic. K některým komínům ale existují těsnící prvky, které jsou jim šité přímo na míru. To znamená, že jejich samotná montáž je výrazně jednodušší, ale také levnější. O něco složitější je situace u vícevrstvých komínů, především těch nerezových. Nerezové komínové systémy totiž mohou trpět na horší izolaci, proto je potřeba na ni dbát i po zbudování samotného komínu.

Jestliže ale nechcete tyto věci řešit, pak kontaktujte společnost Skorsten. Ta se totiž o váš komín postará. A to jak od samotného návrhu, až po stavbu a následnou údržbu. Veškeré služby budete mít za velice příjemné ceny a za asistence zkušeného odborníka. Svěřte se tedy do rukou firmy Skorsten – odborníka na komínové systémy.