Hledání práce v Polsku usnadňuje pracovní portál hitpraca.pl

Polsko je místem mnoha pracovních příležitostí, které Češi stále více využívají. Kariérní postup je v Polsku rychlejší a dynamičtější, ovšem to nejsou jediné důvody, proč pracovat v Polsku.

Ačkoli existuje mnoho Čechů žijících a pracujících v Polsku, rapidně přibývá těch, kteří do Polska za prací je dojíždí. Víkendy, dovolené a svátky tráví ve svých domovech. Jsou všeobecně známí pod pojmem „pendleři“.

Polsko nabízí dělnické i vysoce postavené pracovní pozice

Ačkoli je Polsko plné „obyčejných“ i lukrativních pracovních pozic, bez pracovního povolení nesmí cizinci v Polsku pracovat. Oferty pracy, pracovní nabídky, můžete začít využívat teprve ve chvíli, kdy obdržíte polské pracovní povolení.

Než však povolení získáte, nic vám nebrání projíždět pracovní web hitpraca.pl a vybírat práci, která je vám „šitá na míru“. Oblíbená mezi Čechy je oblast kolem Gdaňska, proto patří praca Gdańsk

mezi nejvyhledávanější pojmy pracovního webu hitpraca.pl.

Proč žít a pracovat v Polsku jako cizinec

Životní úroveň v Polsku je srovnatelná s tou českou. V Polsku si může cizinec vydělat až 80 000 CZK, pokud má kvalifikaci na specifická povolání.

Velkou výhodou polských pracovních nabídek je, že často neobsahují slova jako praxe nebo kvalifikace. Polští zaměstnavatelé si často „své lidi, proškolí a zaučí. Vzdělání a praxe nejsou pro polské firmy až tak důležité. Samozřejmě pokud se to netýká povolání jako jsou lékaři nebo právníci.

Jak odpovědět na polskou pracovní nabídku

Systém odpovídání na pracovní nabídky je totožný jako v české verzi pracovního webu. Pokud vás polská pracovní nabídka zaujme, stačí jen odeslat životopis společně s průvodním dopisem. CV i motivační dopis odešlete v polském jazyce, nebo minimálně v anglickém. Náboráři nebudou ztrácet čas s překlad českého životopisu.