Elegantní venkovní žaluzie a markýzy

Pokud vám při posezení na terase vadí ostré sluneční paprsky, pořiďte si markýzu. K zastínění interiéru zase slouží žaluzie, které se dělí na venkovní nebo vnitřní. Díky venkovním žaluziím si můžete doma vytvořit příjemné prostředí a ušetřit i čalouněný nábytek, který trpí vyšisováním, pokud na něj v létě dopadá sluneční světlo.

Další výhody stínící techniky

Další výhodou je vytvoření úplné tmy v místnosti, aby vás nerušilo pouliční osvětlení, nebo denní světlo, pokud se potřebujete přes vyspat. Ovšem například venkovní žaluzie Mladá Boleslav jsou i skvělým bezpečnostním prvkem, který ochrání váš majetek před zloději, když nejste doma. Stažené venkovní žaluzie spolu s dalšími zabezpečovacími prvky a hlavně bezpečnostními vchodovými dveřmi vytvoří z vašeho domu nedobytnou tvrz.

Proč si pořídit stínící techniku?

Výrobky značky CLIMAX můžete použít jak u moderního městského domu, tak venkovského stavení nebo dokonce u rekreačního objektu včetně roubené chalupy. Jak venkovní žaluzie tak i markýzy Mladá Boleslav mají velice elegantní design a na výběr jsou různé barevné odstíny. Proto mohou například venkovní žaluzie ladit s fasádou i celkovým stylem vašeho rodinného domu či jiného objektu. Dokonce mohou být žaluzie nejen praktickým doplňkem domu, ale mohou jeho celkový vzhled i nesmírně pozvednout.

Druhy a vlastnosti venkovních žaluzií

Venkovní žaluzie se rozlišují podle způsobu instalace boxu na žaluzie

  • bez krytí horního nosiče, který je umístěn v okenním výklenku a je viditelný
  • s krytím z hliníkového plechu, který zakrývá horní nosič
  • provedení COMFORT znamená, že žaluzie je ukotvena pouze přes vodící lišty do ostění
  • umístění v podomítkové schránce není na fasádě domu vidět

Druhy markýz

Nejprodávanější jsou výsuvné markýzy. Dále jsou to markýzy kazetové, jejichž látka je po zatažení chráněna před sluncem a deštěm. Nejjednodušším typem jsou markýzy Mladá Boleslav či Praha i další, což jsou svislé fasádní clony neboli rolety. Navinují se do schránky a látka má boční vedení.