Dokonalé odhlučnění pomocí akustické pěny či desek Wolf

Potřebujete eliminovat hluk směrem z místnosti? Pak využijte akustickou pěnu nebo speciální desky značky Wolf, které naleznete v e-shopu potichu.cz.

Výhody akustické pěny

Akustická pěna je materiál, který lze využít do všech typů konstrukcí stropů, stěn i podlah. Je vhodné ji kombinovat s neprůzvučnými druhy materiálů mezi něž patří deska Gecon, Wolf nebo pásek Index. Díky kombinaci s těmito materiály dojde ještě ke zvýraznění pohltivých a částečně i neprůzvučných vlastností, díky čemuž se odhluční celý prostor.

Pěnu lze použít i při hledání řešení pro snížení doby dozvuku. Jedná se o ozvěnu v prostoru, v němž se objevuje nadměrný hluk.

Pěna umožňuje také aplikaci samostatně a to jak na stěnu, tak i na strop. Aplikace se provádí nalepením. Tento způsob však nenabízí tak velkou účinnost jako v případě kombinace s materiálem neprůzvučným.

Akustickou pěnu nevyužívají jen hudebníci, hudbení studia, kluby či sály.Své uplatnění nachází také ve školách, uměleckých školách nebo v dětských centrech. Začínají ji však využívat i domácnosti.

Modely akustické pěny

        • Kontaktní stěnové konstrukce

Především typu GP3 obsahují dvě zvukové izolace. Tato možnost řešení je vhodná pro realizaci v místech, kde je omezený prostor.

        • Předsazené stěnové konstrukce

Nabízí několik různých variant. Více informací o jednotlivých modelech získáte na stránkách potichu.cz. Každý model obsahuje různý počet vrstev a je vhodný do jiného interiéru.

Desky Wolf TRI

Jedná se o nejúčinnější zvukově izolační desky. Jednotlivé kousky se skládají z vrstev papírového kartonu a jemného křemičitého písku, který je uzavřen v lamelách kartonu. Velkou výhodou je malá tloušťka a vysoká účinnost. Mezi další výhody patří hledisko ekologické.