Co dokáže fotopast?

Myslíte si, že jsou fotopasti určeny pouze pro lesníky a myslivce? Omyl! Jejich používání již ocenily tisíce soukromých osob, měst a obcí, kteří je využívají k ochraně majetku. Co vše zvládnou a proč nemají WiFi a Bluetooth?

V lese i ve městě je jako ryba ve vodě

Koupí kvalitní fotopasti se zcela změní váš život – pro milovníky přírody se otevře naprosto nový rozměr pozorování, kdy nemusíte na daném místě setrvávat dlouhé hodiny, abyste zjistili, jaká zvířata se na něm pohybují. A ve městě? Asi je vám jasné, že zde nepůjde o pozorování, ale o ochranu majetku. Fotopasti dokážou pořizovat kvalitní snímky na vzdálenost zhruba 12 metrů – ve dne i v noci, záleží na vaší volbě. Čím blíže je fotopast umístěna ke sledovanému objektu určenému k ochraně, tím lépe.

Fotky a videa ve dne i v noci

Záleží pouze na vás, jak si fotopast nastavíte – dokáže pořizovat snímky nebo krátké video sekvence ve vámi zvolené časové období. Přejete si, aby chránila objekt po skončení pracovní doby? Není nic jednoduššího! Nastavit si můžete také délku prodlevy focení nebo snímání. A jak to vlastně funguje? Fotopast je klasický fotoaparát, u kterého je spoušť nahrazena pohybovým čidlem. Navíc snímá pouze objekty vyzařující teplo, jako jsou zvířata, lidé nebo automobily. A IR přísvit, který používá v noci, je pro lidské oči neviditelný.

Proč raději GPRS?

Jak to vyřešit, aby se k vám snímek dostal co nejdříve? Zvolte fotopasti s GPRS přenosem. Ty odesílají neomezené množství fotografií na e-mail. Jsou speciálně navrženy tak, aby nedocházelo k rychlé spotřebě energie, a umožňují prohlížení fotografií bez omezení vzdálenosti. Pokud by se do fotopasti zabudovaly technologie WiFi a Bluetooth, došlo by k rychlému vybití baterie. A další velkou nevýhodou je fakt, že je zloději fotopastí velmi rychle a pohodlně odhalí. To se v případě GPRS přenosu stát nemůže.

A co vy? Za jakým účelem si budete fotopast pořizovat?