3 tipy pro dokonale vyladěný interiér

Čeká vás zařizování bytových nebo nebytových prostor? Podívejte se na 3 tipy, jak si pomoci k dokonalému výsledku za pomocí fíglů bytových designérů. Co by v interiéru nemělo chybět? A jak docílit pocitu jednoty a reprezentativního vzhledu?

Na atmosféře záleží

Každý prostor by měl mít svůj genius loci, tedy náladu a atmosféru. Tu dokážete vykouzlit pomocí několika základních úprav. Sjednoťte výmalbu v celém prostoru – ať již se bude jednat o byt, nebo o prostor kavárny či kanceláře, volte vždy jednotnou barvu na stěnách. Pokud byste si přáli zdůraznit jedinečnost každé místnosti, skvěle se na to hodí kamenné obklady – ty navodí tu správnou atmosféru, kterou pomocí několika malých doplňků jen podtrhnete.

Zahřeje tělo i duši

Lidé se odjakživa rádi dívali do ohně. Dnes existují pohodlné krbové vložky, které vám umožní si tento element bezpečně dopřávat v jakémkoliv interiéru. Proto vždy myslete dopředu a nezapomeňte, že pohled do ohniště je nejen příjemný, ale dostanete i levnou možnost, jak si prostor zahřát během chladných dnů. Kamenný obklad kolem krbu působí elegantně, a vy si budete každý rok s dobrým pocitem říkat, že malý krb v místnosti byla skvělá volba.

Podlahy je dobré promyslet

Než budete pořizovat podlahové krytiny, podívejte se na nabídku, která na našem trhu aktuálně je. Jedině tak objevíte zcela nové technologie, které vás nadchnou. Trendem je návrat k přírodě a přírodním materiálům, takže pokud máte tu možnost, nejlépe uděláte, pokud si zvolíte jednu z moderně pojatých dřevěných podlah. Ať již máte v plánu pořizovat cokoliv, volte stejné krytiny pro co největší plochu vašeho interiéru. Celek se sjednotí a bude působit vždy reprezentativně, čistě a uklizeně.

A co vy? Už máte nápad, jak vylepšit prostor, který se chystáte zabydlovat?