3 důvody, proč si pořídit do interiéru kusový koberec

Kusové koberce se v posledních letech těší velké oblibě, jelikož přináší řadu nesporných výhod a v interiéru se často stávají důležitým designovým prvkem. Přemýšlíte nad pořízením kusového koberce, ale stále váháte? Pak právě pro vás přinášíme 3 důvody, proč by se kusové koberce měly stát součástí vašeho domova.

Snadná údržba

Jednou z hlavních výhod kusových koberců je jejich snadná údržba. Kusové koberce se totiž dají snadno odnést a vytřepat třeba na zahradě. Samozřejmě je lze také vysát pomocí vysavače, tak jako koberce metrážové. Díky mobilitě kusového koberce lze vysát nečistoty i pod kobercem. Vylitou tekutinu pak jednoduše utřete suchým hadrem. Pro případné skvrny lze použít širokou nabídku čisticích prostředků nebo parní čistič. Jejich výhodou je i to, že je můžete kdykoliv přemístit tam, kam zrovna chcete.

Hřejivé vlastnosti

Kusový koberec oceníte také pro jeho hřejivé vlastnosti. Není nad pocit, když vaše nohy přistanou na hřejivém povrchu oproti studené podlaze. S kobercem si budete moct užívat chůzi po hřejivém a zároveň měkkém povrchu. Kromě toho koberce dokáží v sobě udržet teplo, díky čemuž lze značně ušetřit i na nákladech za topení.

Zamaskování nedostatků

Významným plusovým bodem kusových koberců je také možnost použití koberce pro zamaskování nedostatků podlahy. Pokud vám dělá starosti rýha, flek či škrábanec na podlaze, pak to lze snadno zamaskovat kusovým kobercem. Kromě zakrytí nedostatku na podlaze dají kusové koberce navíc místnosti nový rozměr a zútulní celý interiér. Kusové koberce jsou totiž nabízeny v širokém spektru barevných kombinací a originálních vzorů, díky čemuž dokážou vyniknout v každé místnosti.

Poznejte tyto výhody na vlastní kůži. Největší sortiment koberců najdete na e-shopu a v prodejnách BRENO. Koberce breno ozdobí i váš domov.